DOBOS László (1956) karnagy, zenei rendező, tanár, hangmérnök, akusztikus, karvezetői diplomáját 1980-ban Pécsett Tillai Aurélnál szerezte. 1981-ben megalapította a do-lá hangstúdiót, mellyel zenei rendezőként és hangmérnökként koncert- és stúdió-hangfelvételeket készít hivatásos és amatőr előadókkal. 1985-ben megalapította a (14 fős) félhivatásos Bach Énekegyüttest (Bach Singers), melynek 1999-ig volt művészeti vezetője. 1994-től 2011-ig énekelt basszistaként az UniCum Laude énekegyüttesben. 2010 decemberétől a pécsi Kodály Központ akusztikusa és zenei rendezője. 2015 októbere óta a Pannon Filharmonikusok Fesztiválkórus egyik művészeti vezetője. 2012-ben zenei rendezői munkásságáért Erkel Ferenc-díjban részesült. A do-lá stúdió zenei rendezőjeként, vezetőjeként az elmúlt 36 évben több mint 600 komolyzenei kiadványt vett fel, illetve adott ki. A stúdiója által Magyarországon megjelentetett és eladott komolyzenei CD-k száma meghaladja a félmillió példányt. Karnagyként és énekesként a magyarországi szerepléseken túl fellépett Európa szinte valamennyi országában, illetve Tajvanon.
DOBSZAY Péter (1990) a fiatal karmestergeneráció kiemelkedő tagja, a Szolnoki Szimfonikus Zenekar állandó karmestere, a Dohány utcai Zsinagóga és a Gazdagréti Szent Angyalok Templom első orgonistája, korosztálya legsokoldalúbb muzsikusainak egyike. Világszerte ad koncerteket, fellépett már Japánban, Izraelben, Németországban, Svájcban, Csehországban, Romániában, Ausztriában és Macedóniában. Olyan rangos helyszíneken orgonált, mint a bécsi Stephansdom, a jeruzsálemi Szent Sír Bazilika, a genfi és lipcsei Zeneakadémia nagyterme, hazánkban pedig dirigált a MüPa és a Zeneakadémia Nagytermében, továbbá a pécsi Kodály Központban. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen orgonistaként és karmesterként diplomázott, tanulmányai alatt az intézmény Tehetséggondozó Programjába is felvételt nyert, ahova a nemzetközi koncertkarrierre hivatott fiatal művészeket válogatták be. Részt vett többek közt Olivier Latry és Christoph Bossert orgonakurzusán, valamint Eötvös Péter karmesterkurzusán. Visszatérő vendégkarmester a Pannon Filharmonikusoknál és a Szegedi Szimfonikus Zenekarnál, valamint koncerten dirigálta a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekarát, a MÁV Szimfonikus Zenekart, a Savaria Szimfonikus Zenekart és a Mendelssohn Kamarazenekart. Rendszeres egyházi felkéréseknek eleget téve gyakran vezényel oratorikus koncerteket.
Fontosnak tartja a kortárszene jelenlétét a hangversenytermekben, így örömmel dirigálta a STUDIO5 zeneszerző formáció megalakuló koncertjét 2017-ben a Zeneakadémia Solti termében.
Nincs találat!