2017/2018-tól a hetedik évadát tölti a Pannon Filharmonikusok vezető karmestereként. Nemzetközi hírnevét a Turkui Szimfonikus Zenekar vezető dirigenseként alapozta meg. Tanulmányait a finn Sibelius Akadémián folytatta Jorma Panula és Leif Segerstam professzoroknál, stílusát Sir Colin Davisnél és Jurij Szimonovnál csiszolta készre. A világ számos zenekarát dirigálta… Bővebben
zongora
Napjaink egyik legragyogóbb zongoraművésze. Négyévesen kezdett zongorázni szülővárosában, Vácott. Tanulmányait Magyarországon, Finnországban és az Amerikai Egyesült Államokban végezte. Számos zenei verseny díjazottja, az 1996-os Nemzetközi Liszt Zongoraverseny győztese. Repertoárján több mint harminc zongoraverseny szerepel, beleértve Chopin összes szólózongorára írt kompozícióját… Bővebben
Műsor:
Szergej Rachmanyinov számára elragadó melódiái korán meghozták a közönségsikert. Annál keserűbb csalódás érte röviddel ezután 1. szimfóniájának kudarca miatt. Az alkotói hullámvölgyből a 2. (c-moll) zongoraverseny komponálása emelte ki. A munkához egy moszkvai hipnotizőrtől kért segítséget. Máig talán ez a szerző legnépszerűbb műve, köszönhetően a szívhez szóló dallamoknak és a megjelenő karakterek sokféleségének.
Az op.34 szoprán vagy tenor énekes számára írott dalciklust (1912) záró Vocalise szöveg nélküli, zongorakíséretes darab, amely tetszés szerinti magánhangzóval énekelhető. Átiratok garmadája született belőle. Mind között a legfontosabbat maga a szerző készítette: az ő vezényletével szólalt meg a szimfonikus zenekari verzió.
Dmitrij Sosztakovics a sztálini szigorú szovjet kultúrpolitika időszakában kompromisszumos megoldásokat keresve alkotott: meg kellett felelnie a hivatalos elvárásoknak és a közönségnek egyaránt. A 10. (e-moll) szimfóniában (op.93) Sztálin zenei portréja is megjelenik, csakúgy, mint az ő diktatúrája idején szenvedett lelkek szellemei. Magának Sosztakovicsnak is felhangzik a zenei névjegye.
Nincs találat!