A hangversenyt megelőzően a Kodály Központ főbejárata előtt közönségünk tagjai mécsest gyújthatnak elhunyt szeretteik emlékére.
A zenekar tagjai Radnóti Miklós emlékére gyújtanak meg egy gyertyát, melynek lángját egészen november 9-ig életben tartja majd a társulat. November második vasárnapján kivételes hangversennyel, filmvetítéssel, irodalmi pódiumbeszélgetéssel, versfelolvasással és kiállításokkal emlékezik a költőre a Pannon Filharmonikusok együttese.
A főiskolai diploma megszerzése után rögtön korrepetitori állást kapott a Magyar Állami Operaházban, 1976-tól pedig karmesterként szerződtetik. Három nyáron (1979-81) át a Bayreuthi Ünnepi Játékok zenei asszisztense.1987 és 1990 között az Operaház vezető karmestere. Rendszeresen fellép valamennyi jelentős magyar zenekar koncertkarmestereként. Első karmestere volt a Szlovén Filharmonikusoknak,… Bővebben
(karig.: Szabó Soma) Bővebben
Jegyárak: 3190, 2590, 2190, 1000
A koncert várható hossza: 86'
Az 1866-ban elkészült, de a ma ismert, hét tételes formájában csak 1869-ben bemutatott Német rekviemet és az alig két évvel később, 1871-ben színpadra vitt Schicksalsliedet (A végzet dala) a zenetörténet egyértelműen Johannes Brahms legkiemelkedőbb kórusművei között tartja számon. A szopránra, baritonra, vegyeskarra és nagyméretű zenekarra hangszerelt Német rekviemhez, mint címe is mutatja, a szövegeket a mester rendhagyó módon a Biblia Luther-féle fordításából válogatta össze, hangvételében pedig a német barokk olyan mestereinek művészetét igyekezett megidézni, mint Johann Sebastian Bach vagy a maga rekviemjét szintén anyanyelvén komponáló Heinrich Schütz. A háromtételes Schicksalsied, mely Friedrich Hölderlin azonos című költeménye alapján készült kórusra és zenekarra, szintén gyászos, tragikus tónusú alkotás, varázslatos befejezése viszont a panaszos emberi hang elhallgatását követően megbékélést és fenséges nyugalmat tükröz.
Nincs találat!