A debreceni csodagyerek kilencévesen már szólóestet adott. Rövid ideig Dohnányi Ernő oktatta, 1948-ban megnyerte a Liszt Ferenc nemzetközi zongoraversenyt, 1953-ban végzett a Zeneakadémián, s Kodály Zoltán asszisztense lett.
Művészi karrierje Leningrádban és Moszkvában indult, 1961-ben mutatkozott be Londonban a Royal Festival Hallban, 1962-ben New Yorkban a Carnegie Hallban. Ettől kezdve évi átlag 100 hangversenyt ad a… Bővebben
Műsor:
R. Strauss: A rózsalovag - szvit
R. Strauss: Négy utolsó ének
R. Strauss: Don Juan
R. Strauss: Till Eulenspiegel vidám csínyjei
Előadja: Savaria Szimfonikus Zenekar
Richard Strauss Rózsalovagja a premieren átütő sikert aratott. A lelkesedés később sem hagyott alább, így a szerző több zenekari átiratot is készített belőle. A Szvit az opera központi elemeit fűzi egybe, Bécs aranykorának napsütötte hangulatával, bájával és eleganciájával fűszerezve.
A Négy utolsó ének R. Strauss utolsó befejezett alkotása. A szopránszóló dallamai összekapaszkodva a prominens kürtszólammal felálló zenekarral nem a múló, hanem a telő, teljesség felé tartó idő elfogadásának hangján szárnyalnak mennyei magaslatokig.
R. Strauss Don Juan című szimfonikus költeményének hőse nem csak gáláns lovag, vannak fausti vonásai is. Bár az élet értelmét mindig új nőkben keresi egészen a csömörig, ez a csömör maga az ördög, aki végülis elviszi: a hős önként adja át magát neki. A muzsika a fékezhetetlen indulatok mellett ábrándozással teli, csillogó illusztrációkkal szolgál a hallgatóságnak.
A Till Eulenspiegel szintén szimfonikus költemény. Mese, amelyben a főhős sokat sejtető zenekari névjegyével mutatkozik be: egy fintoros motívummal, amely a darab folyamán többször visszatér. A csínytevő kalandjai elevenednek meg Strauss zenéjében.
Nincs találat!