Nagy-Britannia szinte összes jelentős zenekarát vezényelte, gyakori vendége Hollandia, Belgium és Franciaország vezető szimfonikus zenekarainak, operaházainak és táncszínházainak, illetve dolgozik Ausztriában, Svédországban, Hong Kongban és Rio de Janeiroban. Több mint 500 műből álló koncerttermi repertoárjából kiemelkednek például Haydn szimfóniái, Stravinsky, Bartók és Messiaen művei illetve oratórikus művek, hatásos opera-repertoárja… Bővebben
oboa
Lencsés Lajos 1943. január 18-án született muzsikus, akinek családjában nemzedékek óta hagyomány volt a zenélés. Évtizedek óta járja a világot, és több mint ötven szóló CD-felvételével nemzetközileg kivételes helyet foglal el kortársai között. A Bartók Béla Konzervatóriumban és a Liszt… Bővebben
Műsor:
Joseph Haydnt angliai útjai során lelkes londoni közönség ünnepelte találgatva, vajon a mester „bírja-e” újabb és újabb ötletekkel. Sosem kellett csalódniuk. A 101. D-dúr „Óra” szimfónia elnevezését a 2. tétel ketyegő jellegéről kapta. Érzelmi hullámoktól mentes, derűs zenében gyönyörködhet a hallgató.
A svéd botanikus: Carl von Linné készítette azt a virágórát, amelyben az egyes virágok úgy követik egymást, amilyen rendben a nap folyamán kivirágoznak. Jean Francaix L’ horloge de flore (Virágóra) című, oboaszólóra és zenekarra írott művében hét virág bontja ki szirmait a hajnalban éledező ebszőlőtől az éjjel nyíló mécsvirágig.
Kodály Zoltán Epigrammái műfaji besorolásukat tekintve eredetileg zenei olvasógyakorlatok zongorakísérettel, neo-romantikus és impresszionista jellemvonásokkal. A szerző ajánlásában szerepel, hogy az énekszólam bármely más vonós vagy fúvós hangszeren előadható.
Edward Elgar számára az ismertséget az Enigma-variációkként elterjedt alkotás hozta meg. Címe valójában Változatok egy eredeti témára. Az „enigma” elnevezés a darab rejtélyességére utal, a 14 variáció egy-egy Elgarhoz közel álló személy humoros portréja.
Nincs találat!