Csalog Gábor a magyar zenei élet formabontó egyénisége. 11 évesen vették fel a Liszt Ferenc Zeneakadémia Különleges Tehetségek tagozatára. Tanára volt többek között Czövek Erna, Kocsis Zoltán, Ránki Dezső, Kurtág György és Schiff András.
Zeneakadémiai diplomája megszerzése után az USA-beli Indiana Egyetemen tanult Sebők Györgynél, akinek két évig asszisztense is volt. Számos magyar zeneszerzővel, többek között Sáry Lászlóval és Csapó Gyulával alakult ki munkakapcsolata, melyet több bemutató és neki ajánlott mű is jelzett. 1980 óta dolgozik együtt Kurtág Györggyel, akinek azóta autentikus előadójává vált.
Az ezredfordulótól kezdve fontos szerepet vállalt Ligeti György zongoraműveinek magyarországi bemutatásában – vele szintén munkakapcsolatba került. A magyar hangversenyéletben Csalog jól ismert különleges műsörosszeállitásairól (mely a régi és új zenéket rendhagyó módon kapcsol össze), és koncertjeinek más zenészhez nem hasonlitható atmoszférájáról.
Rendkivül széles repertoárja Frescobalditól és Couperin-től kezdve a mai zenéig számos ritkaságot tartalmaz, de szintén jellemző Csalog művészetére, hogy sokszor hallott műveket (mint Bach: Fúga Művészete, vagy a késői Beethoven-művek) képes olvasatával.új megvilágitásba helyezni.
Csaknem minden európai országban, és az USA- ban adott szóló vagy kamarahangversenyt. Játszott Perényi Miklóssal, Heinz Holligerrel, Boris Pergamenchikov-val. Leggyakoribb kamarapartnerei Keller András (hegedű), Kemenes András (zongora négykezes) Klenyán Csaba (klarinét) és Varga István (cselló).
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem kamarazene és zongora tanára. A Könemann Music Budapest Chopin Urtext-összkiadásának közreadója.
2003-ban Liszt-díjjal tüntették ki. Fontosabb lemezfelvételei: Chopin összes Mazurkája (Hungaroton), Schubert művei (BMC CD 84) Liszt és Ligeti etűdjei (BMC CD 095) Scriabin művei (BMC CD 099) és a Kurtág György 80. születésnapjára elkészült Játékok-sorozat, melyen a szerző is közreműködik (BMC CD 123, BMC CD 139)
Nincs találat!