Az együttes Dr Hergenröder Miklós Székesegyházi karnagy atya ötlete és bátorítása nyomán alakult, hogy az akkor általa vezetett Palestrina Kórusba utánpótlást neveljen, majd az évek során önálló kamarakórus alakult. Ezt vette át a jelenlegi karnagy, Uzsalyné Dr Pécsi Rita 32 évvel ezelőtt.
Ez a kórus volt az országban az első Bárdos Lajosról elnevezett kórus, még a tanár úr életében vette fel a család engedélyével a nevét. Fontos volt a név megválasztásában magyarsága, hite, családszeretete, igényes egyházzenei szakmaisága, humora és az, hogy egész életében vezetett amatőr kórust is.
A Bárdos Kórus klasszikus amatőr egyházi kórus. Abban az értelemben, hogy tagjai a polgári élet legkülönbözőbb helyzeteiben keresztény emberként élnek, akik az éneklésükkel az egyházzene eredeti funkcióját szeretnék hétről hétre művelni: válaszolni Isten megszólítására, elsősorban a liturgikus zenei szolgálat által.
Nem nevez versenyekre, hiszen ezt a legfontosabb célkitűzést nem lehet mérni. A nyári hónapok kivételével minden vasárnap reggel fellép a Bazilikában, a 8 órai szentmisén. Rendkívül széles repertoárja is eszerint alakult. Az egyházzene minden műfaját művelik, több mint 300 kórusmű van aktív használatban a gregoriántól a XXI. századi egyházzenéig. Vedres Csaba több művét is énekelte már, közös CD felvétel is készült a zeneszerző és felesége, Gyermán Júlia pécsi hegedűművész közreműködésével. Emellett számos jeles eseményen, koncerten, áhítaton énekelt már az együttes Magyarországon és külföldön egyaránt. Kiemelkedő volt ezek közül A. Kolping boldoggá avatása Rómában, II. János Pál látogatásai Magyarországon, turnézott többek között Angliában, Svájcban, Németországban, Ausztriában, Erdélyben, Kárpátalján és Délvidéken. A nagyszerű kántor és a kitűnő orgonista állandó kísérője az együttesnek: Gyöngyösi István és Dr. Kopjár Gábor személyében, de évente többször szólaltat meg oratórikus műveket, illetve zenekarra és szólistákra írt miséket is.
Nincs találat!